e-Kiosk.pl - Kapuściński non-fiction

fragment

Kapuściński non-fiction

Artur Domosławski

Liczba stron: 880

Kupując otrzymujesz:

EPUB, MOBI
Pojedyncze wydanie
39.90 zł

Opis

Najsłynniejsza biografia ostatnich lat

Pierwsze wydanie "Kapuściński non-fiction" było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami. Książka przyniosła Arturowi Domosławskiemu wielką popularność i tytuł Dziennikarza Roku, ale stała się też powodem oskarżeń i procesów. Po siedmiu latach i pozytywnych werdyktach sądów najgłośniejsza biografia ostatnich lat wraca do księgarń w pełnej, nieocenzurowanej postaci.

Ponadto niniejsza edycja wzbogacona jest o obszerne posłowie Piotra Bratkowskiego oraz liczne opinie dziennikarzy, pisarzy, publicystów - polskich i zagranicznych. Dodatkowe materiały przypominają kulisy powstania książki i temperaturę toczącego się wokół niej sporu. Teraz, mając w pamięci tamte emocje, można raz jeszcze, wnikliwiej i z większą wrażliwością przyjrzeć się obu bohaterom książki: Maestro Kapuścińskiemu i jego biografowi Domosławskiemu. Ta klasyczna już książka to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego miłośnika biografii i reportażu.

Mistrzowska biografia. - "THE NEW YORK TIMES"

Poruszająca i kontrowersyjna. - "THE ECONOMIST"

Przejmująca, frapująca, wnikliwa. - "LONDON REVIEW OF BOOKS"

Nie tylko fascynująca biografia ważnego pisarza, lecz także subtelne studium o życiu w systemie autorytarnym. Poszukuje zrozumienia, nie potępienia... - "THE OBSERVER"

czytaj więcej zwiń opis

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebooku